Is the menstruation cup safe to use?
Ökovori ajaveeb

Kas menstruatsioonitopsi kasutamine on ohutu?

Alustame algusest... Kas menstruatsioonikupp on nii uus, kui me arvame?

Üldse mitte, see pole nii uus toode, kui arvate. Tegelikult on see olnud umbes 20. sajandi algusest.

Kas menstruatsioonikupp on tõesti ohutu?

Menstruatsioonikupp on väike anum, mis sisestatakse menstruaalvere kogumiseks tuppe. 2019. aasta augustis ajakirjas The Lancet avaldatud metaanalüüsis jõuti järeldusele, etmenstruatsioonikupp on ohutu alternatiiv.
                                                                                                                 

Kas mul võib selle kasutamisel tekkida toksilise šoki sündroom?

Esiteks, ärgem tekitagem asjatut häiret. Toksilise šoki sündroomi (TSS) on kirjeldatud nii tampoone kui ka menstruatsioonikuppe kasutavatel naistel. Siiski pole põhjust paanikaks, kuna see on äärmiselt haruldane.

Ja mis on üldse TSS või toksilise šoki sündroom?

Toksilise šoki sündroom on tõsine haigus, mille põhjustavad bakterite Staphylococcus aureus või Streptococcus pyogenes eralduvad toksiinid.
Staphylococcus aureus leidub tavaliselt inimeste nahal ja limaskestadel ilma probleeme põhjustamata või põhjustab mõnikord kergeid nahainfektsioone, mis ei ole tõsised. Muul ajal võivad nad aga vereringesse sattudes ja elundeid kahjustades põhjustada eluohtlikke probleeme.
Streptococcus pyogenes on patogeenne mikroob, mis põhjustab sageli kergeid infektsioone, nagu farüngotonsilliit. Nagu Staphylococcus aureus, võib see põhjustada ka muid tõsiseid ja eluohtlikke infektsioone.

Kuidas infektsioon tekib?

Nende bakteritega nakatumine võib esineda nii meestel kui naistel naha kaudu (haavad, põletused või operatsioon), tupe või kõri kaudu. Enamikul kokkupuutuvatel isikutel ei teki siiski toksilise šoki sündroomi, väga tõsist seisundit, mis on põhjustatud nende bakterite eralduvatest toksiinidest.


Aga menstruatsioonikupp?

T3-toksilise šoki sündroomi ilmnemise seletus tampoonide ja tasside kasutamise tagajärjel on see, et kogunenud menstruaalveri soodustab nende bakterite liigset vohamist, mis seejärel võib sisenevad tupe limaskesta kaudu vereringesse ja eraldavad toksiine, mis põhjustavad selle väga tõsise seisundi.

Tänapäeval on soovitatav tampoone sageli vahetada ja pöörata tähelepanu tassi korralikule hügieenile, et vältida nende bakterite liigset kasvu kogunenud menstruaalveres.

I loodan, et see postitus oli kasulik ja ootame teid varsti uue sisuga! Samuti saate meid jälgida Facebookis ja Instagramis.

Edasi
Kuidas sa oma menstruaalpükse puhastad?

Jäta kommentaar

Teie e-posti aadressi ei avaldata.